VELSEN - Op zaterdag 13 en zondag 14 september is het weer Open Monumentendag. Het thema dit jaar is ‘Erfgoed en Architectuur’. In Velsen zijn er in dit weekend op verschillende locaties monumenten of activiteiten te bezoeken.

Rondleidingen in het Dudok gemeentehuis

Het gemeentehuis in IJmuiden is ontworpen door Willem Marinus Dudok. Er is veel te vertellen over de bouwstijl en inrichting van het gebouw. Op zaterdag 13 september geeft Dudok-kenner Pieter Rings rondleidingen door het gemeentehuis.

Tijdens Open Monumentendag vieren we ook de Dag van de Democratie. De raadzaal is open en er zijn raadsleden die u van harte welkom heten en graag met u in gesprek gaan over de gemeenteraad en de lokale democratie. Kinderen kunnen op de stoel van de burgemeester op de foto en er zijn kleurplaten.

De open dag in het gemeentehuis is zaterdag 13 september van 11.00 tot 15.30 uur. De rondleidingen zijn om 11.30 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.00 uur. De ingang van het gemeentehuis is op Plein 1945 (bij de trappen) in IJmuiden.

Open Monumentendag in Velsen

Naast het gemeentehuis zijn er op zaterdag 13 en zondag 14 september op verschillende locaties in Velsen monumenten of activiteiten te bezoeken. Monumenten zoals molen de Zandhaas, de Dorpskerk in Santpoort-Noord, de Engelmunduskerk in Driehuis en Velsen-Zuid en de aula van begraafplaats Duinhof (Dudok) zijn geopend. In Oud-Velsen en op begraafplaats Westerveld worden rondleidingen georganiseerd.

Het hele programma, openingstijden en aanmeldmogelijkheden zijn te vinden op www.openmonumentendag.nl of in de app Open Monumentendag.

Thema Erfgoed en Architectuur

Wie door Velsen wandelt, ziet het meteen: onze gemeente is rijk aan architectonische pareltjes. Achter elke gevel schuilt een verhaal. De vorm van een dak, de details in het metselwerk, de ligging van een pand – alles vertelt iets over de tijd waarin het werd gebouwd, over de mensen die het ontwierpen, en over de functie die het ooit had.

Kijk dus omhoog, kijk om u heen en laat u verrassen door de verhalen die de gebouwen van Velsen te vertellen hebben.

Gratis brochure

Naar aanleiding van het thema heeft gemeente Velsen de brochure ‘Velsen Vormgegeven. Een verkenning van Velsense architectuur’ samengesteld. De brochure is te downloaden via www.openmomnumentendag.nl of gratis af te halen op de volgende locaties:

  • Boekhandel Bredero in Santpoort-Noord
  • Boekhandel The Read Shop in IJmuiden

  • Het gemeentehuis in IJmuiden
  • De bibliotheek in IJmuiden
  • De bibliotheek in Velserbroek
  • Tabak Gemak Rozing in Velsen-Noord